OGŁOSZENIA – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022 r.

Dziś w Kościele przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Członkowie naszej CARITAS zbierają przed kościołem fundusze na ten cel.

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych o godz. 16.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek O godz. 18.00 modlimy się w intencji rodzin przez przyczynę
bł. Franciszki Siedliskiej. Po Mszy św. o godz. 18.00. spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS.
Wtorek Wsp. św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.
Środa Wsp. św. Gertrudy, dziewicy.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Czwartek Wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Po Mszy św. o godz. 18.00. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek Wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
Trzeci miesiąca, nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
O godz. 19.00. zapraszamy na modlitwę uwielbienia – Noc Nikodema.
Sobota Wsp. bł. Salomei, zakonnicy.
Niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Po Mszy św. o godz. 09.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie w tym dniu aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (O Jezu najsłodszy) można uzyskać odpust zupełny.

Jest to Święto Patronalne Akcji Katolickiej. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza członków Akcji Katolickiej oraz młodzież naszej Archidiecezji na Mszę św. o godz. 10.00. na Wawelu, przed  Światowym Dniem Młodzieży, który będzie miał miejsce w przyszłym roku w Lizbonie.

W tym roku mija 175 lat od powstania Orkiestry Dętej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczyste obchody będą miały miejsce 20.XI.2022r rozpoczęte Mszą św. w Klasztorze o godz. 15.00. Koncert Jubileuszowy w auli w baszcie im. Mikołaja Zebrzydowskiego o 16.30.

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny z kolejną płytką audio Pisma Świętego. i naszą gazetkę parafialną. Jest gazetka okazjonalna Chrystus i Ty – cena 2,00zł.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Edwarda Gnojka – Dobry Jezu….

OGŁOSZENIA – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022 r.