OGŁOSZENIA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.11.2020 r.

W dniu dzisiejszym naszą modlitwą i wsparciem materialnym obejmujemy Kościół Prześladowany.

Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Podczas Mszy świętej o godz. 18.00., modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez wstawiennictwo bł. Franciszki Siedliskiej.

Wtorek Wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Środa Wsp. św. Marcina z Toures, biskupa.

W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości – 102 r. odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę. Msze święte w naszym kościele o godz. 06.30., 08.00. i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. na którą serdecznie zapraszamy.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym.

Prosimy o udekorowanie naszych domów barwami narodowymi.

Czwartek Wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Po Mszy św. o godz. 18.00., adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo św. o. Pio.

Piątek Wsp. śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

Jest to drugi piątek miesiąca w naszej rodzinie parafialnej modlimy się za zmarłych wypominanych podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Niedziela Wsp. św. Alberta Wielkiego.

W tym dniu obchodzić będziemy IV Światowy Dzień Ubogich.

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny i naszą gazetkę parafialną.

Bardzo dziękujemy za podwiezienie do chorych panom: Wiesławowi Pawlikowi i Leszkowi Śpiewakowi.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy +Stefana Basistę i +Franciszka Wodniaka – wieczny odpoczynek ….

Zwracamy uwagę na treść kolejnej nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku wystąpieniem epidemii, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw RP.

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. Szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

 

OGŁOSZENIA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.11.2020 r.