OGŁOSZENIA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022 r.

Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św.

KALENDARZ LITURGICZN

Poniedziałek Podczas Mszy świętej o godz. 18.00., modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez wstawiennictwo bł. Franciszki Siedliskiej.

Po Mszy św. spotkanie członków Akcji Katolickiej.

Środa Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Czwartek Wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Po Mszy św. o godz. 18.00., adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo św. o. Pio.

Piątek Wsp. św. Marcina z Toures, biskupa.

W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości – 104r. odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę. Msze święte w naszym kościele o godz. 06.30., 08.00. i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 09.30. na którą serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. złożenie kwiatów i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestr z naszej Gminy.

Prosimy o udekorowanie naszych domów barwami narodowymi. Jest to drugi piątek miesiąca w naszej rodzinie parafialnej modlimy się za zmarłych wypominanych. Ze względu na świąteczny charakter tego ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

Sobota Wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Niedziela Wsp. śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

Druga niedziela listopada to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym dniu obchodzić będziemy VI Światowy Dzień Ubogich. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą kwestować na pomoc ubogim.

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny
i naszą gazetkę parafialną.

Wszystkim parafianom za porządek i segregację odpadów na cmentarzu bardzo dziękujemy i prosimy, by nasz cmentarz przez cały rok był wizytówką dla wszystkich w trosce o miejsce, na którym nasi przodkowie oczekują na zmartwychwstanie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w kwestowanie na utrzymanie cmentarza oraz wszystkim ofiarodawcom – zebrano 16514,03zł.

Bardzo dziękujemy za podwiezienie do chorych panom: Andrzejowi Pieronkiewiczowi
i Leszkowi Śpiewakowi.

W tym tygodniu rozpoczną chodzić z opłatkami p. Organista i p. Róża. Bardzo prosimy o zachowanie tego zwyczaju w naszej parafii i o przyjęcie w każdym domu i mieszkaniu opłatków przez nich roznoszonych. Ten zwyczaj jest jedną z form wynagrodzenia za ich całoroczną pracę w kościele dlatego prosimy o złożenie na swoje możliwości materialną ofiarę. Przypominamy o tym, że chodzą tylko z opłatkami bez kolędy.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy +Felicję Pacut – wieczny odpoczynek ….

 

OGŁOSZENIA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022 r.