OGŁOSZENIA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021 r.

W Polsce przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza święta.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Wsp. bł. Jana XXIII, papieża.

Tradycyjnie podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez wstawiennictwo bł. Franciszki Siedliskiej.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Caritas na plebanii.

Wtorek Wsp. bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
Środa Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Jest to ostatni dzień objawień Fatimskich – nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 17.30. W Środę Msza św. wieczorna wyjątkowo o 17.30. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem Fatimskim.

Czwartek Wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

W tym dniu przypada Święto Komisji Edukacji Narodowej. Na Mszę świętą w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców zapraszamy o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek Wsp. św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła.

Jest to trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego.

Sobota Wsp. św. Jadwigi Śląskiej.
Niedziela Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą materialną wspieramy Dzieła Misyjne i misjonarzy. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na misje. Wracamy do normalności i bardzo się cieszymy że dzieci z naszego Koła Misyjnego „Za rękę z Karolem” przeprowadzą akcję charytatywną „Murzynek dla murzynka”. Zebrane fundusze będą przeznaczone dla Matyldy.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny i naszą gazetkę parafialną Głos św. Józefa. Jest jeszcze październikowy numer STASIA.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: +Józefa Opyrchała – Wieczne odpoczywanie…

OGŁOSZENIA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021 r.