OGŁOSZENIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022r.

W tym tygodniu przypada 83r. wybuchu II wojny światowej wywołanej przez faszystowskie Niemcy w porozumieniu ze Związkiem Radzieckim. Pamiętajmy o ofierze złożonej z życia tylu niewinnych ludzi. Módlmy się o pokój w świecie: na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie, a następnym pokoleniom przekazujmy prawdziwą historię.

Nieszpory o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.Podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencji rodzin przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.
Środa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.Po Mszy św. o godz. 18.00. Zbiórka ministrantów i lektorów w aulii na plebanii. Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców na ministrantów czy lektorów.
Czwartek Wsp. bł. Bronisławy, dziewicy.Dla dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Dzieci, młodzież z rodzicami oraz wszystkich nauczycieli
i wychowawców zapraszamy na Mszę św., by prosić o potrzebne dary
i błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

Msza św. dla młodzieży szkół średnich – godz. 08.00.

Msza św. dla klas IV – VIII – godz. 09.00.

Msza św. dla dzieci klas I – III  – godz. 10.00.

Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Godzina Święta po Mszy św. o 18.00.

Piątek Jest to pierwszy piątek miesiąca Msza św. wotywna i nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 07.00. i 18.00.Msza św. dla dzieci i klas VI oraz VII o 16.30. Dla klas VIII i młodzieży
o godz. 19.00. Dla klas VIII obecność obowiązkowa – spotkanie do bierzmowania.

Spowiedź rano od godz. 06.00., po południu od 15.30. Bardzo prosimy dzieci i młodzież by nowy rok szkolny rozpoczynali z czystym sercem

i błogosławieństwem Bożym i skorzystali ze spowiedzi.

Sobota Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.Jest to pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo wynagradzające o godz. 07.00.

Od godz. 09.00. odwiedziny chorych i starszych z Panem Jezusem w domach.

O godz. 17.15. Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP poprowadzi różaniec.

W sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Msza święta o 12:00.

Niedziela Pierwsza miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 08.00. zmianka różańcowa. Na Mszę św. o godz. 11.00. zapraszamy rodziny Domowego Kościoła i tych, którzy pragną pogłębić relacje z Panem Bogiem w takiej wspólnocie.

Od 26.08.2022r w naszej parafii nastąpiła zmiana księży wikariuszy. Do naszej parafii zostali posłani: ks. Andrzej Małysa i ks. Michał Curzydło. Serdecznie ich witamy i życzymy, by ich posługa duszpasterska przynosiła obfite owoce.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: gość niedzielny, dla dzieci nowy numer: małego gościa niedzielnego i Stasia.

Od jutra wracamy do porządku stałego odprawiania Mszy św. w dni powszednie: 06.30., 07.00 i 18.00.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Jerzego Oleksego i +Stefanię Natanek  – wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022r.