OGŁOSZENIA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2024r.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. o 16.30. Dzisiaj odpust w Lanckoronie ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela – suma o godz. 11.30.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela .

Tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin podczas Mszy św. o 18.00. przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Środa Wsp. św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

Czwartek Wsp. św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła

W tym dniu przypada 48r śmierci ks. Józefa Wągla – Msza św. za spokój Jego duszy będzie o godz. 06.30. – zapraszamy.

Piątek Wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
Sobota Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Msze święte w naszym kościele o godz. 06.30., 08.00., 10.00. i 18.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Świętopietrze.
Odpust w Leńczach ku czci śś. Apostołów Piotra i Pawła. – suma o godz. 11.00.

Niedziela O godz. 12:30 Msza św. dziękczynna za 17 lat posługi w parafii
ks. Proboszcza oraz o potrzebne łaski i zdrowie dla wszystkich parafian.

Zakończenie nabożeństw czerwcowych o godz. 16:00

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny. Jest również nasza gazetka parafialna. Dla dzieci jest nowy numer miesięcznika Staś.

Rozpoczęły się wakacje – wszystkim życzymy dobrego wypoczynku. Jako ludzie wierzący pamiętajmy o obowiązkach jakie mamy wobec Pana Boga. Niech nasza postawa, zachowanie i godziwy strój w kościołach będzie świadectwem wobec spotykanych ludzi.

W dzisiejszą niedzielę przekazujemy wiadomość, że decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego, od 1 lipca nastąpi zmiana ks. Proboszcza w naszej parafii. Po 17 latach proboszczowania ks. kan. Wiesław Cygan przechodzi na emeryturę. Nowym Proboszczem i Dziekanem Dekanatu Kalwaryjskiego został mianowany ks. kan. Andrzej Gawenda, Proboszcz w parafii Izdebnik i Dziekan Dekanatu Sułkowice. Dotychczasowemu naszemu Proboszczowi, ks. dziekanowi Wiesławowi Cyganowi, w przyszłą niedzielę podziękujemy w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:30.

Nie sposób imiennie wymienić każdego, kto był zaangażowany w pracę przy naszej parafii. Zapraszamy więc wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy w ciągu minionych lat
w sposób szczególny przyczynili się do obecnego stanu naszej parafii pod jego przewodnictwem oraz wszystkich parafian na spotkanie po Mszy Świętej w ogrodzie przy plebanii.

OGŁOSZENIA – XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2024r.