OGŁOSZENIA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024r.

Nieszpory o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. Przypominamy o nabożeństwie Czterdziestogodzinnym, na które w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież. Początek   o godz. 17.30., zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich chorych i cierpiących.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

Po Mszy św. o godz. 18.00. – spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS.

Środa Środa Popielcowa.

W Kościele rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 06.30., 08.00., 10.00., 16.00. i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Okres Wielkiego Postu to czas rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech ten czas pozwoli nam na wyciszenie, a wśród codziennych obowiązków zwrócenie większej uwagi na sprawy naszej duszy i wieczności. Pomogą nam w tym nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali na które serdecznie zapraszamy.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00. i 19.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. W Polsce za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przez najbliższy tydzień będziemy modlić się o trzeźwość narodu. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy  o godz. 17.45. W tym dniu składka przeznaczona jest na rzecz ofiar wojen prowadzonych na świecie.

Czwartek Po Mszy św. o godz. 18.00., adoracja Najświętszego Sakramentu.
Piątek  O godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych.
Niedziela  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II, a podczas nabożeństwa na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

Od Środy Popielcowej w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny i gazetkę parafialną.
Jest nowy numer Gościa Extra – poświęcony tematyce Wielkiego Postu.

 

 

OGŁOSZENIA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024r.