OGŁOSZENIA – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023r.

Mszą świętą o godz. 11.00. rozpoczynamy XXVI DNI PAPIESKIE organizowane przez Parafialny Klub Sportowy św. Józef. Przez najbliższe dwa tygodnie zapraszamy do udziału i skorzystania z różnych form poznania jeszcze głębiej Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Program jest podany na plakacie w gablotkach. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Na Mszę św. o godz. 16.30. zapraszamy młodzież, która w środę przyjmie sakrament bierzmowania – obecność wszystkich obowiązkowa.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Tradycyjnie modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez wstawiennictwo bł. Franciszki Siedliskiej.
Wtorek Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

O godz. 16.30. spowiedź dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania i ich rodzin oraz świadków.

Środa O godz. 18.00. będziemy gościć Ekscelencje ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, który podczas Mszy św. o godz. 18.00. udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII.  Nabożeństwo majowe i ostatni dzień modlitw o urodzaje będzie o godz. 17.30.
Czwartek Wsp. św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

Po Mszy św. i nabożeństwie majowym, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek W piątek o godz. 16.00. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych  i spowiedź dla dzieci, które w sobotę przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.  Również dla ich rodziców oraz rodzin.
Sobota Wsp. św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.

W naszej parafii 42 dzieci klasy III przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Klasa IIIa – o godz. 11.00. klasa IIIb – o godz. 13.00.

Naszą modlitwą obejmujemy Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który dzisiaj przeżywa uroczyście swój „Złoty Jubileusz” kapłaństwa.

Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Podczas Mszy św. o godz. 11.00. będziemy dziękować Panu Bogu za 40 lat kapłaństwa ks. Proboszcza Wiesława Cygana. Na Mszę św. jubileuszową zapraszamy wszystkie grupy parafialne oraz wszystkich parafian, by wspólnie dziękować i prosić o dalsze łaski i zdrowie dla ks. Proboszcza.

 

W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać „Dni Krzyżowe”, dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć: Gość niedzielny i  naszą gazetkę parafialną.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Krzysztofa Dragana i +Teresę Szwaja – wieczne odpoczywanie…

OGŁOSZENIA – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023r.