OGŁOSZENIA – IX NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06.2024r.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. Przypominamy o przeżywanej Oktawie Bożego Ciała i zachęcamy do liczniejszego udziału w tych pięknych tradycyjnych nabożeństwach. Składamy wszystkim serdeczne podziękowanie, którzy włączyli się do przygotowania Uroczystości Bożego Ciała i wzięli udział w modlitewnym spotkaniu.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Wsp. śś. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

O godz. 17.30. różaniec poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej, po Mszy świętej i procesji spotkanie Akcji Katolickiej w aulii.

Wtorek Wsp. bł. Michała Giedroycia, zakonnika.
Środa Wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem.

O godz. 16.30. spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków przed bierzmowaniem.

Czwartek  O godz. 18.00. Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Roberta Chrząszcza, który udzieli młodzieży klasy VIII  Sakramentu Bierzmowania.  Zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po Mszy św. o godz. 18.00. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 06.00., po południu od godz. 16.00. Msza święta dla dzieci o godz. 16.30.

Sobota Wsp. Niepokalanego Serca NMP.

Jest to święto patronalne Honorowej Straży Niepokalanego Serca NMP. Msza św. w intencji członków Straży o godz. 18.00. W tym dniu

w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 08.30. będą miały miejsce święcenia diakonatu i prezbiteratu, których udzieli ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. Dla naszej parafii wielka radość, gdyż wśród trzech diakonów – dwóch to nasi rodacy br. Ewaryst Dawid Buła OFM Bern. i br. Przemysław, Paweł Płaczek OFM Bern. Dziękując za dar powołania otoczmy ich serdeczną modlitwą i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Odpust w Stanisławiu Górnym  – suma o godz. 11.00.

Niedziela Wsp. św. Efrema, diakona i doktora Kościoła.

Przed kościołem będzie kwesta na pomoc chorym dzieciom z parafii Wiśniowa. W miarę swoich możliwości prosimy o wsparcie tego dzieła.

 

W poniedziałek, wtorek i w środę uczniowie z klasy VIII będą przeżywać duchowe przygotowanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania o godz. 18.00. – obecność obowiązkowa.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny. Jest również nasza gazetka parafialna. Dla dzieci jest nowy numer Małego gościa niedzielnego i Stasia.

Bardzo dziękujemy za podwiezienie do chorych panom: Andrzejowi Pieronkiewiczowi i Leszkowi Śpiewakowi.

Rodzinie Pieronkiewicz bardzo dziękujemy z ufundowanie kwiatów i udekorowanie naszych feretronów.

 

OGŁOSZENIA – IX NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06.2024r.