OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023r.

Nieszpory o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. o 16.30.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Tradycyjnie modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez wstawiennictwo

bł. Franciszki Siedliskiej.

Wtorek Wsp. św. Jana Bosko, kapłana.
Środa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
Czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Święto Matki Bożej Gromnicznej).

Msze święte w naszym kościele o godz. 06.30., 08.00., 10.00. i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. W tym dniu przeżywamy

XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie Siostry Zakonne i Braci Zakonnych szczególnie modlimy się za naszą wspólnotę Sióstr Nazaretanek. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Zakony Kontemplacyjne. Jest to pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

Piątek Wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika.

Po Mszach świętych błogosławienie świec i wiernych.

Jest to pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna wynagradzająca NSPJ

i nabożeństwo o godz. 07.00. i 18.00. Spowiedź rano od godz. 06.00. popołudniu od 15.30. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na godz. 18.00.

Sobota Jest to pierwsza sobota miesiąca. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 07.00. Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP poprowadzi różaniec o 17.15. Odwiedziny chorych i starszych z Panem Jezusem od godz. 09.00.
Niedziela Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

Jest to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o  godz. 08.00. zmianka różańcowa.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które będziemy przeżywać przez trzy kolejne najbliższe niedziele. Po Mszy św. o godz. 16.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W najbliższą niedzielę do wspólnej i indywidualnej modlitwy zapraszamy mężczyzn. O godz. 18.00. modlitwę poprowadzi Akcja Katolicka, a o 19.30. PZC „Nazaret”.

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny i nasza gazetka parafialna. Dla dzieci Mały gość niedzielny i nowy numer STASIA.

 

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi Waszych domów i mieszkań, oraz życzliwość której doznaliśmy przy okazji tych spotkań.  Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na nasze ręce. Przypominamy, że tym darem dzielimy się z innymi potrzebującymi i wspieramy niektóre dzieła w naszej Diecezji: 25% przeznaczamy diecezji, z pozostałej części przeznaczamy na UPJPII w Krakowie, Seminarium naszej Diecezji i Domy Emerytów w Makowie Podhalańskim i Swoszowicach. Wspieramy też księży naszej diecezji pracujących na misjach. W intencji wszystkich ofiarodawców każdy kapłan ofiaruje intencje Mszy św. – Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023r.