OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024r.

Nieszpory o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. o 16.30. Po Mszy św. o godz. 16.30. rozpoczynamy nabożeństwo Czterdziestogodzinne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W dniu dzisiejszym do wspólnej i indywidualnej modlitwy zapraszamy mężczyzn. W dniu dzisiejszym przypada 7r ingresu abpa Marka Jędraszewskiego – otaczamy Go naszą modlitwą.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Tradycyjnie modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez wstawiennictwo
bł. Franciszki Siedliskiej.
Środa Wsp. św. Jana Bosko, kapłana.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Czwartek Pierwszy miesiąca, modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Po Mszy św. o godz. 18.00. – Godzina Święta.
Piątek Święto Ofiarowania Pańskiego (Święto Matki Bożej Gromnicznej).

Msze święte w naszym kościele o godz. 06.30., 08.00., 10.00. , o 16.30. dla dzieci z racji Pierwszego Piątku, który dzisiaj przeżywamy. i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. W tym dniu przeżywamy XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie Siostry Zakonne i Braci Zakonnych szczególnie modlimy się za naszą wspólnotę Sióstr Nazaretanek. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Zakony Kontemplacyjne. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 06.00. popołudniu od 15.30. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Sobota Wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika.

Po Mszach świętych błogosławienie świec i wiernych.

Jest to pierwsza sobota miesiąca. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 07.00. Na Mszę świętą zapraszamy Męski Różaniec wraz z rodzinami. Po Mszy św. tradycyjny różaniec odmawiany w drodze do Klasztoru. Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP poprowadzi różaniec o 17.15. Odwiedziny chorych i starszych z Panem Jezusem od godz. 09.00.

Niedziela  Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. po Mszy św. o  godz. 08.00. zmianka różańcowa .Drugi dzień Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Do wspólnej i indywidualnej modlitwy zapraszamy kobiety. Na godz. 18.00. zapraszamy Grupy Modlitewne, na godz. 19.00. Żywy Różaniec.

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny i nasza gazetka parafialna. Dla dzieci Mały gość niedzielny i nowy numer STASIA.

 

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi Waszych domów i mieszkań, oraz życzliwość której doznaliśmy przy okazji tych spotkań.  Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na nasze ręce. Przypominamy, że tym darem dzielimy się z innymi potrzebującymi i wspieramy niektóre dzieła w naszej Diecezji: 25% przeznaczamy diecezji, z pozostałej części przeznaczamy na UPJPII w Krakowie, Seminarium naszej Diecezji i Domy Emerytów w Makowie Podhalańskim i Swoszowicach. Wspieramy też księży naszej diecezji pracujących na misjach. W intencji wszystkich ofiarodawców każdy kapłan ofiaruje intencje Mszy św. – Bóg zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: + Zbigniewa Hodura i + Andrzeja Buckiego – wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024r