OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023r.

Czwarta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas powoli w radosny nastrój wielkanocny. Kolor różowy szat liturgicznych przypomina o krótkim już czasie odkupienia człowieka.

W naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP. Suma odpustowa o godz. 11.00. pod przewodnictwem ks. dr Jana Piwowarczyka. Przed kościołem zbiórka na pomoc w kosztownej operacji dla dziewczynki z Ukrainy – kwestują dziadkowie.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, liturgicznie przeniesiona z dnia wczorajszego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlimy się w intencji rodzin.
Środa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
Czwartek Po Mszy św. o godz. 18.00. adoracja Najświętszego Sakramentu.
Piątek  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. a dla młodzieży i dorosłych o 19.00.
Sobota Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. O godz. 18.00. zapraszamy na Mszę św. w intencji poszanowania życia, podczas której będzie można podjąć duchową adopcję „Dziecka Nienarodzonego” – zachęcamy do podjęcia tak ważnego dzieła we współczesnym świecie.

Niedziela Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. ( przeczytać ogłoszenie Fundacji Bezcenni)

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny oraz naszą gazetkę parafialną. Jest nowy numer Małego gościa niedzielnego.

W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne.

Bardzo dziękujemy za ofiarę złożoną na pomoc misjom Ad gentes w drugą niedzielę Wielkiego Postu złożono – 2400,00zł i 10euro. Zarząd Parafialnego Klubu Sportowego św. Józef serdecznie dziękuje wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie zbiórki na pomoc Zosi Pająk. Ze sprzedawanego ciasta zyskano 18198,60zł i 50 eurocentów.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: +Janinę Gołda – Dobry Jezu a nasz Panie….

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023r.