OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023r.

IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Przez najbliższy tydzień będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

O godz. 16.00., rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją. Zachęcamy do udziału w tych pięknych tradycyjnych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. Trzeba nam piękne tradycje przekazywać i uczyć następne pokolenia. Po nabożeństwie Msza św. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00., w niedziele i święta o godz. 16.00.

Przed kościołem dzieci z naszej Szkoły Podstawowej kwestują na pomoc dzieciom z hospicjum „Alma Spei” – ramach swoich możliwości prosimy o wsparcie tej pomocy.

 

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Wsp. św. Józefa, rzemieślnika.

O godz. 17.30., różaniec poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej. Po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej na aulii.

Wtorek Wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

Jest to pierwszy wtorek miesiąca o wstawiennictwo prosimy św. Antoniego z Padwy.

Środa Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski.

Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 09.30. Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Gracjana Kubicy OFM Bern. kustosza Kalwaryjskiego Sanktuarium – serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. uroczystości patriotyczne. Udekorujmy nasze domy i mieszkania naszą flagą. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o godz. 16.00.

Czwartek Wsp. św. Floriana, męczennika.

Msza św. w intencji OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 18.00. serdecznie zapraszamy strażaków z rodzinami.

Jest to pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Godzina Święta połączona z nabożeństwem majowym.

Piątek Wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

Jest to pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 07.00. i 18.00.
Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Spowiedź rano od godz. 06.00., po południu od 15.30.

Sobota Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

Jest to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 07.00. Odwiedziny chorych i starszych z Panem Jezusem w domach od godz. 09.00. Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15. poprowadzi różaniec.

Niedziela Pierwsza miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 08.00. – zmianka różańcowa.

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualny numer Gościa niedzielnego i naszą Gazetkę parafialną.

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023r.