OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 25.04.2021r.

IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Przez najbliższy tydzień będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Dzisiaj przypada święto św. Marka, Ewangelisty patrona naszego Metropolity księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i księdza Marka pracującego w naszej parafii. Polecamy ich służbę Dobremu Bogu i wspieramy  naszą modlitwą. Msza św. w intencji księdza Marka o godz. 11.00.

Nieszpory o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek Podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez wstawiennictwo bł. Franciszki Siedliskiej.
Środa Wsp. bł. Hanny Chrzanowskiej.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym o 17.30.

Podczas Mszy św. o godz. 18.00. poświęcenie i rozdanie  książeczek dzieciom, które przystępują do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

Czwartek Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Po Mszy św. o godz. 18.00. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

Piątek Wsp. św. Piusa V, papieża.

Po Mszy św. o godz. 18.00. rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją – serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci.  Dzieci mogą otrzymać specjalną planszę na którą każdego dnia będą naklejać nowy obrazek z wizerunkiem Matki Bożej.

Sobota Wsp. św. Józefa, rzemieślnika.

Jest to pierwsza sobota miesiąca.

Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 07.00.

Odwiedziny chorych i starszych z Panem Jezusem w domach  od godz. 09.00.

O godz. 17.15. Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP poprowadzi różaniec.

Niedziela Pierwsza miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 08.00. zmianka różańcowa.

W sobotę rozpoczyna się maj – piękny miesiąc w każdym wymiarze. Dla nas ludzi wierzących może być bardzo piękny i owocny przez podtrzymywanie tradycji nabożeństw majowych. Bardzo zachęcamy i prosimy  o liczny udział w kościołach czy przy kapliczkach w tej wspólnej modlitwie. Nie lękajmy się przyjść do Matki „Uzdrowienia chorych”. Wszystkim nam to lekarstwo jest bardzo potrzebne. W naszym kościele nabożeństwo w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00., w niedziele i święta o godz. 16.00.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualny numer Gościa niedzielnego i naszą Gazetkę parafialną. Dla dzieci jest nowy numer Małego gościa niedzielnego i STAŚ.

Od przyszłej niedzieli tj. 02.05.2021r po dłuższej przerwie rozpoczynamy w klasztorze stacjonarny Kurs przedmałżeński. Spotkania przez cztery kolejne niedziele o godz. 12.30. Zainteresowani mogą zgłosić się na recepcji gdzie zostaną poinformowani o miejscu spotkania.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy +Bartłomieja Kołodziejczyka – wieczny odpoczynek….

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 25.04.2021r.